Tehnician IT

Responsabilități:

  • Efectuarea reparațiilor și testarea post reparație a echipamentelor sosite în service;
  • Gestionarea și soluționarea rapidă a situațiilor apărute cu produsele defecte;
  • Instalează și configureaza hardware (calculatoare, periferice, rețele);
  • Primește, analizează și rezolvă solicitările clienților;
  • Planificarea și implementarea sistemelor informatice la beneficiari;
  • Preluarea cerințelor de modificare și/sau dezvoltare de la clienți;
  • Formularea temelor de proiectare pentru dezvoltări și/sau modificări ale sistemelor informatice;
  • Experiență în montarea sistemelor de supraveghere video/ sistemelor de alarmă constituie avantaj;
  • Deplasare la clienți.

Devino parte a echipei noastre!

Candidatul ideal are:

  • Experiență în reparații laptopuri/ calculatoare/ sisteme informatice de minim 1 an constituie avantaj;
  • Vaste cunoștințe despre rețele/periferice/hardware/software;
  • Cunoștințe de instalare și configurare sisteme de operare;
  • Atitudine pozitivă, atent la detalii, orientat către calitatea serviciului prestat;
  • Foarte bune abilități de organizare;
  • Eficient în toate activitățile desfășurate;
  • Permis de conducere categoria B.

Locație:

Târgu Mureș, Jud. Mureș